Rozgrzewka przedmeczowa
Rozgrzewka przedmeczowa drużyny UKS Lider Dębogórze.
Rozgrzewka - część wstępna.
Całą drużyną jak zawsze spacerujemy po całym boisku, zapoznanie z murawą i ostatnie uwagi techniczno-taktyczne.
Na początek w luznej rozsypce zawodnicy dryblują z piłkami (ogólnorozwój).
Ćwiczenie pierwsze, przedstawia poniższy schemat.
Część główna
Sześć stref”
Wykonanie:
Trzy strefy czerwone i trzy strefy żółte, wytyczone na równi pachołkami, dzielimy grupę na dwie równe drużyny.
Gra:
Każdy zawodnik posiada piłkę i drybluje nią po całym obszarze gry. Zawodnicy muszą dryblować do strefy i wykonywać różne zadane ćwiczenia(np. skipy na piłce). Każdy zawodnika, który nie wejdzie na pole. Musi kontynuować drybling, dopóki kwadrat nie stanie się wolny.
Odmiana 1.
Gdy zawodnik wejdzie w strefę tego samego koloru, musi przekazać piłkę na inny kwadrat i podążyć za swoim podaniem.
Odmiana 2.
Czerwoni grają przeciwko żółtym i próbują zdobyć punkty w żółtych kwadratach, podczas gdy żółci próbują zdobyć punkty w czerwonych kwadratach.
Kluczowe punkty i cele:
Oczy dookoła głowy, patrz, obserwuj aby dostać się na wolny plac;
Praca lewą i prawą nogą, dryblowanie, zwody;
Równowaga podczas utrzymywania piłki w grze, zwinność podczas dryblingu, szybkie zwroty;
Koncentracja.
Pole gry: 30x30m (4x4m)
Czas gry: 20min
Intensywność 4/5
Stretching (uzupełnianie płynów)
Cztery gole, umiejętność dryblingu
Wykonanie:
Zawodnicy dryblują pomiędzy pachołkami + oddają celny strzał w kierunku bramki;
Zawodnicy dryblują w kierunku pachołków, operując piłką od lewej do prawej stopy, zanim oddadzą strzał na bramkę; Zawodnicy dryblują, podając piłkę z jednej strony pachołka a sami obiegają go z drugiej, tak powtarzają na każdym pachołku + oddają celny strzał w kierunku bramki;
Zawodnicy wykonują ruch obrotowy wokół wszystkich 4 pachołków, zanim oddadzą strzał w kierunku bramki.
Wszystkie ćwiczenia muszą być rozegrane w wysokim tempie.
Kluczowe punkty i cele:
Prowadzimy ścisłą kontrolę, ciągłe dotykanie piłki(czucie piłki), operujemy obiema nogami;
doskonalenie umiejętności poruszania się, różne formy;
ciągła kontrola i koncentracja.
Czas ćwiczenia: 20min.
Intensywność 4/5.
Część końcowa
Stretching (uzupełnianie płynów)