Doskonalenie elementów technicznych ........

Przedstawiamy kolejny konspekt treningowy dla bramkarzy. Tym razem jest to doskonalenie elementów technicznych w zakresie gry nogą i obrony w bramce.

Część główna (35 min.)

1. Ćwiczenia doskonalące chwyt piłki w różnych pozycjach wyjściowych, różne formy poruszania się, różne wysokości podawania piłek;
  2. Ćwiczenia doskonalące grę nogą i obronę w bramce. Ustawienie: BR w bramce, drugi w odległości 14m w bok od bramki (w kierunku narożnika pola karnego), z 4 piłkami. TR w półkolu pola karnego, bez piłek. Drugi z BR-y podaje piłkę nogą, dołem przed bramkę pierwszy opanowuje ją i zagrywa dołem do TR-a, potem tyłem wraca do bramki i broni strzał trenera. Zmiana BR-a po 4 zagraniach i obronach. Każdy 4 powtórzenia po 2 z każdej strony boiska (12min.)
  3. Ćwiczenie doskonalące grę nogą i obronę w bramce. Ustawienie: BR w bramce. Na linii pola bramkowego(poza światłem bramki) 4 piłki. drugi z BR-y 45m od bramki, bez piłki. TR w półkolu pola karnego z 8 piłkami. BR dobiega do pierwszej piłki i wykopuje ją do partnera w pole. Potem biegnie w stronę TR-a, który podaje mu lekko piłkę do kolejnego wykopu bez przyjęcia w stronę partnera. Następnie tyłem wraca do bramki i broni strzał trenera. Dalej 30-45 sekund przerwy, podczas której drugi BR podaje piłki do BR-a i TR-a, a sam przemieszcza się zajmując inną pozycję na boisku. W serii 3 powtórzenia. Potem zmiana BR-a, każdy 3 serie (12min.).

Część końcowa (10min.)

1. Pierwszy z BR-y w bramce, drugi przy bocznej linii pola karnego z 4 piłkami. TR na linii pola karnego (na wprost bramki) z 4 piłkami. Drugi podaje piłkę dołem w pole bramkowe, pierwszy podaje ją, zawraca i chwyta piłkę po lekkim, górnym strzale TR-a. Zmiana BR-a po 4 powtórzeniach (dłuższe przerwy między powtórzeniami). Każdy 3 serie (6 min.);