Wytrzymałość tlenowa - ćwiczenia

3. Koordynacja na obręczach;

4. Koordynacja na drabinkach;

5. Prowadzenie piłki między tyczkami;

6. Wymiana poda, zakończona strzałem.

Motoryka, orientacja w przestrzeni.

Zawodnicy w dwójkach i jedna piłka. Ustawienie bramek jak na schemacie, szerokość około 2m. Na znak trenera dwie pierwsze pary uczestniczą w wyścigu polegającym na zaliczeniu wszystkich 7 bramek w dowolnej kolejności. Zaliczenie bramki polega na podaniu przez nią piłki do partnera, który musi przyjąć ją kierunkowo. Wyścig kończy się w momencie powrotu danej pary do własnej bazy.

Motoryka, małe gry. Wytrzymałość tlenowa z piłkami.

GRA 1

W określonym polu gra 2x2, na rogach placu czterech dodatkowych zawodników, którzy po otrzymaniu podania odgrywają graczom lub przegrywają do sąsiedniego rogu, ale ten swoim podaniem zmienia drużynę prowadzącą grę.

GRA 2

Pole ćwiczenia jak na grafice (ze strefą wewnętrzną).

Gra 2x2 z czterema zewnętrznymi. Jeżeli dwójka odbierająca przechwyci piłkę, to jak najszybciej przeprowadza ją przez strefę wewnętrzną. W tym czasie wszyscy, w tym zewnętrzni, przebiegają w drugie pole gry i tam toczy się kolejny pojedynek 2x2+4.

Gra wewnątrz pola trwa 2min., po czym następuje wymiana z zewnętrznymi. Następnie zawodnicy z GRY 1 przechodzą na pole GRY 2. W zależności od założonych przez trenera obciążeń, w dalszej kolejności, po ćwiczeniach strechingowych , tworzymy nowe zespoły dwójkowe i gry toczą się dalej.

Wytrzymałość tlenowa z piłkami.

Akcent wytrzymałości tlenowej z piłkami wg rysunku (część 2).

Czas 2x10min.

Zmiany zawodników: A - B - C - D - A

Wytrzymałość tlenowa z piłkami.

Akcent wytrzymałości tlenowej z piłkami wg rysunku (część 1).

Czas 2x10min.

Zmiany zawodników: A - B - C - D - A

Akcentujemy:

- koordynacja;

- podanie wewnętrzną częścią stopy;

- przejście kierunkowe;

- uderzenie na bramkę.

Motoryka, czas ćwiczenia 20min.

Kolejność przejść zawodników: A - B - C - D - E - A