Gry zadaniowe

TRENING

Część wstępna

Rozgrzewka

„Dziadek” podwójny – tlenówka - tempo gry.

• Gra na dwa kontakty;
  • Gra na jeden kontakt.

Strzel – kiwaj – broń

Ćwiczenie doskonalące elementy: motoryczne, techniczne, dynamiczne, strzeleckie i zachowań w wysokim pressingu.

W wyznaczonym polu znajdują się dwie bramki. Zawodnicy podzieleni na dwa zespoły (wg schematu). Jedna z drużyn to (defensorzy), druga zaś to ekipa ofensywna. Na sygnał trenera rozpoczynają oboje jednocześnie:

- ofensywny rusza z piłką, defensor porusza się bez piłki;

- ofensywny ma za zadanie zdobyć bramkę(STRZEL), po uprzednim pojedynku z obrońcą(KIWAJ), na jedną z ustawionych bramek;

- defensor, broni dostępu do dwóch bramek(BROŃ),z zastosowanie elementów obrońcy( nisko na nogach, nadawanie swojego kierunku, obserwacja zachowań, kontrola piłki).

Część główna

Gry zadaniowe

Tematem przewodnim będzie doskonalenie gry na małych przestrzeniach, na kontakt lub max dwa z piłką, zachowanie odpowiedzialne w pressingu wysokim.

Gra zadaniowa „Na utrzymanie” z elementem motorycznym.

Wyznaczone pole gry(schemat), poza polem gry są ustawione znaczniki.

Zespół podzielony na dwie drużyny. Zadaniem drużyny w posiadaniu piłki jest utrzymanie się w grze jak najdłużej. Zadaniem drugiego zespołu jest jej odbiór poprzez ciągły atak przeciwnika w wysokim pressingu. Każdorazowo zawodnik, który wykona zagranie do współpartnera, musi zaraz po tym obiec jak najszybciej najbliższy ustawiony poza polem gry pachołek.

Udoskonalenia:

- nadajemy drużynie która posiada piłkę czas w którym musi się utrzymać przy piłce;

- nadajemy drużynie odbierającej czas w którym musi odebrać piłkę;

- ograniczamy ilość kontaktów z piłką;

- dodajemy odpowiedni sposób poruszania się zawodnika, który obiega pachołek ustawiony poza polem gry.

Gra zadaniowa na utrzymanie 5x5+2N

Pole gry – wewnątrz pola ustawionych 5 bramek z tyczek.

Przebieg ćwiczenia:

- w polu gry toczy się dowolna gra 5x5+2N;

- zadaniem drużyny będącej w posiadaniu piłki jest wymiana 5 podań pod rząd, a następnie podanie z pierwszej piłki do partnera przez jedną z ustawionych w polu bramek;

- zawodnicy neutralni nie mogą podawać do siebie i grają maksymalnie na dwa kontakty.

Modyfikacja:

- ograniczenie ilości kontaktów;

- brak możliwości wymiany podania dwa razy z tym samym zawodnikiem.

Akcent:

- doskonalenie umiejętności utrzymania się przy piłce;

- szukanie wolnych przestrzeni oraz gra bez piłki;

- pressing po stracie piłki.

Część końcowa

Ćwiczenia mające na celu stabilizację organizmu, mierzymy tętna omówienie zajęć.

Powiązana galeria: